Program do PIT 37 to najprostsza droga do rozliczenia PIT-37 szybko i bez problemów. Pobierz tutaj

Jak rozliczyć PIT 37 online?

Od czasu kiedy możemy rozliczać nasze PITy przez Internet, coraz więcej ludzi korzysta z tego udogodnienia. Dzięki niemu możemy zaoszczędzić czas i pieniądze. Ale jak to zrobić?

Od czego zacząć?
Rozliczenia przez Internet potrafią znacznie ułatwić sprawę z podatkami. Kiedy zdecydujemy się już na taką drogę uregulowania naszych zaległości z fiskusem, musimy zdecydować się, jak to zrobimy. Do wyboru mamy dwie, bardzo podobne drogi – rozliczenia przy pomocy aktywnych druków Ministerstwa Finansów lub skorzystanie z któregoś z programów rozliczeniowych. Obie drogi są dobre i to od nas zależy, która z nich okaże się dogodniejsza dla nas. Jeśli doskonale orientujemy się w prawie podatkowym, z pewnością będziemy mogli posłużyć się aktywnymi drukami. W innym przypadku warto pomyśleć, czy programy rozliczeniowe, zawierające często system korekty, nie będą dla nas dużym ułatwieniem. Kiedy podejmiemy już decyzję, możemy siadać do rozliczenia.

O czym należy pamiętać?
PIT 37, rozliczany przy pomocy odpowiedniego programy nie powinien nikomu nastręczać problemów. Jednak żeby wypełnić tę deklarację należycie, musimy zasiąść do niej odpowiednio przygotowanym, a po skończonej pracy jeszcze raz upewnić się, że wszystko zostało wykonane bezbłędnie. Warto zwrócić uwagę na następujące rzeczy:

  • Dane osobowe – choć wydają się najprostszą rzeczą, nie trudno w nich o pomyłkę
  • Liczby wpisane w rubryki – program wylicza wszystko za nas, jednak jeśli napiszemy jakąś wartość błędnie, wyliczenie również będzie błędne
  • Z jakich ulg możemy skorzystać – jest to ważny punkt, gdyż możemy dzięki niemy zaoszczędzić pieniądze. Rozliczając PIT 37 mamy prawo donastępujących ulg: prorodzinnej, dla osoby samotnie wychowującej dziecko, rehabilitacyjnej, odsetkowej i na Internet

Rozliczenia online
Kiedy nasza deklaracja jest już gotowa, możemy wysłać ją przez Internet. Powinniśmy wcześniej jednak sprawdzić, czy mamy połączenie z siecią. Wydaje się być to oczywistością, każdy o tym pamięta, niepowodzenie w wysłaniu formularza zrzucając na program. Po dokonaniu elektronicznej wysyłki powinniśmy dostać potwierdzenie zakończenia operacji. Dopiero po nim możemy spać spokojnie.